KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12757360
*
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:47:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 23:15:53
1
600 kr
16/9 20:17:25
2
700 kr
16/9 20:42:01
3
Vinnande bud
16/9 20:43:08
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 23:15:53 | 1 | 600 kr |
16/9 20:17:25 | 2 | 700 kr |
16/9 20:42:01 | 3 | Vinnande bud |
16/9 20:43:08 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25